Domov pro seniory Oddělení se zvláštním režimem Odlehčovací služba

Naši sponzoři

 

 

Výroční zprávy

 

2019

2018

2017

2016

2015

 

2014

 

2013

 

Zřizovací listina Domova pro seniory Elišky Purkyńové ke stažení zde

 

Domov pro seniory Elišky Purkyňové (DpsEP) je příspěvková organizace založená hlavním městem Prahou. Hlavním předmětem činnosti je péče o seniory podle zákona o sociálních službách. Domov poskytuje seniorům pobytovou službu, odlehčovací službu a službu Domova se zvláštím režimem, a to ve dvou objektech v Praze 6 - v budově v ulici Cvičebná a v budově v ulici Thákurova.

 

 

AKTUALITY

 

 

13. října 2020

 

Dobrý den,


přes veškerou snahu minulých dní co nejvíce zachovat možnost kontaktu s Vašimi blízkými jsme bohužel přinuceni uzavřít náš Domov veškerým návštěvám i možnostem vycházek mimo budovu. Postupujeme tak v souladu s nařízením vlády ČR z 12. 10. 2020.


Pevně doufáme, že tato situace bude trvat jen po nezbytně dlouhou dobu, a podnikneme veškeré kroky, jak kontakt s rodinami zajistit distanční formou – telefon, Skype, korespondence, balíčky na recepci.


Děkujeme za pochopení a ujišťujeme Vás, že pro bezpečnost Vašich blízkých uděláme maximum.

 

Eva Kalhousová, ředitelka DSEP
a celý tým DSEP

 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

12. října 2020

 

Dobrý den,


epidemická situace je den ode dne závažnější, v zájmu ochrany Vašich blízkých musíme tedy zpřísnit pravidla návštěv.
Zahrada ve Cvičebné je součástí Domova, návštěvy na zahradě musíme tedy zrušit.


Pokud si budete Vaše blízké brát mimo prostory Domova, zvažte pečlivě jejich zdravotní kondici a počasí.


Návštěvy v Domově budou probíhat v omezeném režimu. V obou domech bude vyhrazen prostor pro setkávání, kde budeme udržovat hygienické podmínky včetně dezinfekce.


Pravidla pro návštěvy:
• u jednoho klienta je možná maximálně jedna návštěva týdně, a to pouze jednoho člena rodiny.
• návštěva bude v maximální délce 30 minut, abychom zvládli kapacitu a dezinfekci.
• přineste si, prosím, čistou roušku, která bude k použití pouze pro konkrétní návštěvu


Termíny všech návštěv včetně těch mimo prostory Domova je třeba telefonicky rezervovat – Eva Illnerová, mobil 775 873 423. Při telefonickém kontaktu prosíme o trpělivost, hovorů je opravdu hodně.


Výjimky z těchto pravidel tvoří klienti s určenými opatrovníky a klienti v terminálním stadiu (rozhoduje lékař a vrchní sestra).


Balíčky na recepcích přijímáme ve standardním režimu, rádi zprostředkujeme telefonické a skypové hovory.

Děkujeme za spolupráci a Vaše pochopení této situace

Eva Kalhousová a celý kolektiv DSEP

 

Eva Kalhousová a celý kolektiv DSEP

Termíny všech návštěv včetně těch mimo prostory Domova je třeba telefonicky rezervovat – Eva I--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

9. října 2020

 

Dobrý den,


Rádi bychom vás informovali o změně režimu návštěv v našem Domově od 12/10/2020, které jsou důsledkem nařízení vlády ČR z 8/10/2020.

 

- Návštěvy na jednotlivých patrech nejsou povoleny. Výjimkou jsou případy opatrovníků, paliativní péče, náhle zhoršeného zdravotního stavu (určí lékař nebo sestra ve službě) a v případech, kdy to vyžaduje psychický stav klientů nebo jejich sociální situace.

 

- Naši klienti mohou samozřejmě opouštět budovu a můžete se tak setkávat venku. Vzhledem k přicházejícímu podzimu a zhoršujícímu se počasí, nám samozřejmě záleží na zdraví našich klientů. Proto ve výjimečných případech umožníme návštěvy i ve vnitřních prostorách domova, na místech k tomu vyhrazených. Vzhledem k současné epidemiologické situaci zvažte prosím, je-li vaše návštěva opravdu nezbytná a v nutných případech si ji domluvte maximálně jednou za týden. Pokud na sobě pozorujete jakékoli příznaky infekce (COVID19, chřipka apod.), přesuňte raději návštěvu na jiný den.

 

- Pondělí budeme mít zavírací den pro nutné ionizace návštěvních prostor. Tento typ čištění je náročnější a potřebujeme na něj větší časový interval.

 

- Všechny návštěvy je třeba koordinovat s Evou Illnerovou, tel 775 873 423 (pracovní dny 8:30-16 hod) nebo e-mail info@dsepurkynove.cz. Prosíme o trpělivost, snažíme se vyřešit vaše požadavky na návštěvy v co nejkratší době.

 

- Balíčky a dopisy je možné předávat v obou domech tak, jak jste zvyklí (ve Cvičebné v zádveří na připravený vozík, v Thákurové oknem vedle hlavního vchodu)

 

- Videohovory je možné uskutečnit ve spolupráci s našimi aktivizačními pracovnicemi (Ve Cvičebné Markéta Píšová – tel: 733 538 654, v Thákurové Dana Votrubová – tel: 776 428 178)

 

- Očekáváme, že současná pravidla budou platit do konce vládního nařízení (tj. minimálně dva týdny). Sledujte prosím e-maily od našich sociálních pracovnic a naše webové stránky.

 

Snažíme se sami o maximálně zodpovědný přístup a věříme, že se podaří společnými silami toto složité období zvládnout.


Eva Kalhousová, ředitelka DSEP
a celý tým DSEP--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

24. září 2020

 

Vážení přátelé a rodinní příslušníci,


na Vaše četné dotazy a žádosti, zda by byl možný kontakt s příbuznými a blízkými v Domově, jsme se spojili s hygienickou stanici v Praze 6 a nechali si objasnit výklad nařízení Nařízení č. 11/20 Hygienické stanice hl. m. Prahy ze dne 18. 9. 2020. Bylo nám sděleno, že není možné bránit klientům v možnosti vycházení a kontaktů mimo budovu. Zákaz návštěv tedy platí pouze v uzavřených prostorách Domova.


S ohledem na tento výklad je návštěva možná na zahradě Domova (pouze ve Cvičebné, v Thákurově probíhá rekonstrukce) nebo jinde mimo budovu. Prosíme o nahlášení návštěvy den předem, abychom mohli naše klienty připravit a obléknout. Nahlašte návštěvu ve všední dny v rozmezí 8-16 hodin Evě Illnerové – tel: 775 873 423. Návštěvní hodiny budou tak, jak jste zvyklí: 13–17 hodin, ve čtvrtek 13-18 hodin. Výjimky jsou i nadále možné, je však nutná předchozí domluva.


V domluveném termínu návštěvy odveze personál klienta před budovu nebo na zahradu a sdělíte si předpokládaný čas návratu.


I nadále tedy trvá zákaz vstupu do budovy až na výjimky stanovené Nařízení č. 11/20 Hygienické stanice hl. m. Prahy.


Děkujeme za pochopení v této době plné zmatků a prosíme o trpělivost a pomoc personálu ve velmi náročném režimu návštěv.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

23. září 2020

 

JAK SE SPOJIT S NAŠIMI OBYVATELI A CO PRO NĚ MŮŽETE UDĚLAT?


Videohovory

- domluvte se s našimi aktivizačními pracovníky

- ve Cvičebné s Markétou Píšovou tel: 733 538 654, v Thákurové s Danou Votrubovou tel: 776 428 178

 

Balíčky

- přineste co si myslíte, že je potřeba a co udělá radost, my každý balíček označený jménem vydesinfikujeme a předáme
- Pokud chcete posílat jídlo, využívejte firmy Rohlík (Cvičebná) nebo Košík (Thákurova)


- Pokud máte jakékoli dotazy, kontaktujte sociální pracovnice Vašich blízkých

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

23. září 2020

 

POZDRAV OD PANÍ ŘEDITELKY

 

Dobrý den vážení a milí, všichni, kteří navštěvujete naši webovou stránku.


Jistě již všichni víte, že jsou opět zakázané návštěvy v obou našich budovách. Přišlo to rychleji, než jsme čekali.


Ještě v pátek jsme připravovali některá opatření, která by zajistila větší opatrnost při návštěvách na pokojích a pomohla tak minimalizovat možnost přenosu nákazy. Nařízení hygieny náš předešlo již v pátek odpoledne.


Víme, že osobní kontakt je nenahraditelný a naši obyvatelé nejsou" virtuální generace", ale moc se snaží "jít s dobou". Na našem pravidelném posezení si přáli nahrát oblíbené filmy na přenosné nosiče.


Opět se připravujeme na intenzivní práci s tablety, abychom s vámi mohli navázat alespoň vizuální kontakt.


Chci Vás ujistit, že uděláme všechno proto, aby se Vaši příbuzní a známí necítili osamělí.
Připravujeme programy i v odpoledních hodinách. Obyvatelé, kteří mají omezenou pohyblivost, budou mít ještě větší péči na pokojích.


Jsme připraveni pracovat s velikým nasazením, které tato situace vyžaduje.
Prosím Vás o porozumění a i pomoc.


V jarních měsících jste nám nosili roušky a dárky pro obyvatele. U balíčku s rouškami bylo poděkování, pozdrav, vzkaz. Bylo to úžasné a ta sounáležitost nám moc pomáhala. Prosím, připomeňme si tyto okamžiky a dohromady neznámou situaci zvládneme.


Mám vedle sebe skvělé kolegyně a kolegy. Něco jsme se naučili a víme, že se musíme hlavně spoléhat na sebe a na "zdravý selský rozum".


Je mi líto, že se nemůžeme potkat na pravidelných podvečerních setkáních rodin a známých našich obyvatel, byly to příjemné chvíle, na které jsem se těšila.


Nepřestávám se těšit, protože věřím, že se brzy opět uvidíme.


Přeji Vám pevné zdraví a optimismus.


Děkuji, že jste má slova přečetli, prosím, napište nám Vaše nápady, připomínky, nebo jen tak…

 

Vaše Eva Kalhousová

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

18. září 2020

 

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na Nařízení č. 11/20 Hygienické stanice hl. m. Prahy (z 18.9.2020, 16hod) je k naší veliké lítosti Domov od 18. 9. 2020 od 18:00 uzavřen pro návštěvy.

O jakékoli změně Vás budeme informovat přes naše pracovníky, zde na webu a/nebo vývěskou na našich budovách.

 

V případě jakýchkoli dotazů se můžete obracet na

Evu Illnerovou

eva.illnerova@dsepurkynove.cz, tel.: 775 873 423

 

Doufáme, že toto opatření nebude trvat dlouho. Budeme se snažit udržovat všechny společné aktivity uvnitř domu tak, abychom zpestřili pobyt Vašich blízkých, jak nejlépe umíme.

 

Eva kalhousová,

ředitelka DSEP

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

3. září 2020

 

Dne 8. září 2020 bude v objektu Cvičebná plánovaná odstávka elektřiny. Z tohoto důvodu jsme nuceni zrušit na celý den možnost návštěv. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás kterýkoli jiný den v týdnu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

2. září 2020

 

Dne 18. června jsme uspořádali turnaj v kuželkách na oddělení se zvláštním režimem. Vyhráli všichni zúčastnění, kteří si navzájem fandili.
20. července jsme si na zahradě uspořádali odpolední grilování s poslechem hudby. Tento den tu s námi byli i zdravotní klauni a tak nás přišli pozdravit a zatančit si s námi. Ugrilované klobásky ochutnali všichni, i když nebyli na zahradě. Počasí vyšlo krásné, nálada byla skvělá a všichni si moc pochutnali.

V úterý 28. července jsem se sešli v klubovně, abychom společně háčkovali. I když jsme dlouho neháčkovali, dopadlo to výborně a užili jsme si společně strávený čas.

Ve čtvrtek 30. července jsme společnými silami upekli slané tyčinky. Jako základ jsme použili listové těsto, které jsme potřeli vajíčkem a podle chuti dali koření nebo sýr. Celým domem se linula vůně, která byla pozvánkou na pátek, kdy jsme tyčinky společně snědli..

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. září 2020

 

7. července díky projektu Hrajeme do oken našim seniorům úchvatně zazpívala operní pěvkyně Ada Bílková za klavírního doprovodu Ahmada Hedara. Vystoupila s programem Láska k české hudbě, ve které představila nejkrásnější české písně a operní árie.
Ve čtvrtek 20. srpna jsme na zahradě Domova seniorů Elišky Purkyňové přivítali vzácnou návštěvu, zpěvačku a herečku paní Pavlínu Filipovskou. Paní Filipovská zavzpomínala na některé své kolegy, na léta strávená v divadle Semafor a zazpívala své největší hity. Zahradní besedy se zúčastnilo velké množství klientů, kteří byli z paní Filipovské nadšení.

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

29.července 2020

 

Dobrý den,

Rádi bychom vyvrátili krátkou reportáž z médií z 28/7/2020 a ubezpečili vás, že
v našem domově COVID19 není.

Zveřejněnou informaci o situaci v domově s námi nikdo nekonzultoval. Momentálně pracujeme na uvedení této zprávy na pravou míru.

Návštěvy probíhají stále celý týden 13-17hod, ve čtvrtek 13-18hod.

V případě jakýchkoli dotazů se obracejte na náš e-mail (info@dsepurkynove.cz) nebo na telefonní číslo 775 873 423 (Eva Illnerová)

Těšíme se na vás

 

Eva Kalhousová a celý tým DSE Purkyňové

 


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

16. července 2020

 

Dobrý den,


od 20. července nově prodlužujeme návštěvní hodiny - každý den 13 - 17 h a ve čtvrtek 13 - 18 h.


I nadále vás prosíme o dodržování hygienických opatření (rouška, dezinfekce) a z důvodu případného trasování o registraci návštěvy při vstupu do budovy.


V naléhavých případech je možnost individuální domluvy návštěvy mimo uvedené hodiny. Je třeba tuto situaci předem nahlásit – v objektu Thákurova paní Volné (604 232 166) a v objektu Cvičebná paní Illnerové (775 873 423).


Jsme si vědomi skutečnosti, že náš Domov ještě není přístupný tak, jak jste byli zvyklí. Všemi opatřeními, která děláme, se stále snažíme vaše blízké chránit.

 

Eva Kalhousová, ředitelka


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

3. července 2020

 

 

 

Od začátku situace kolem COVID jsme více než kdy jindy ocenili vaši přízeň a velkou dávku pomoci.
Rádi bychom poděkovali všem, kteří neváhali slevit ze svého pohodlí a podělili se s námi o své výrobky, finance, často i o své síly.


Seznam našich pomocníků není určitě kompletní, protože někteří jste pomáhali anonymně.
Pomohli nám:
Nadace Charta 77
Boogie Films
APOS Brno s.r.o.
Kytky od Pepy
Rohlík.cz
Košík.cz
Konto Bariéry
Veolia Energie ČR a.s.
Kiwanis Golden Prague
Autoškola Crkva
Oriflame Cosmetics ČR
Avon Cosmetics spol. s r.o.
Mattoni 1873 a.s.
Jiří Lípa
Dominik Hašek
Škola TGM v Ruzyni
Nadace Lepší senior
Dukane IAS
BigBoard Praha a.s.
Blanka a Jaroslav Boháčovi
Manufaktura a Pražská pomoc
Dobrovolníci 1.LF UK
Kaufland Management ČR s r.o.
Simona Bagarová a Management pro neziskovky
Judyta Matyášová
Bára Sovinská, Renata a Milan Maďarovi a Petr Kostrhun
AD Dispečink s r.o.
Vladimír Vala
Rodina pana Zrzaveckého
Městská část Praha 6
Kateřina Beránková
Švecbus autodoprava
Ivana Šatrová a Roušky seniorům
Kateřina Vokounová a Módní salon Windsors
VOŠON a SPŠO
KIFO s r.o.
Indulona (Sarantis Czech Republic s.r.o.)
Centrum sociálních služeb Praha
Ministerstvo vnitra ČR
Digibro s r.o.
tPower racing s r.o.
Sbor dobrovolných hasičů Králův Dvůr
Technická fakulta ČZU v Praze
Buď lepší a Veronika Palucaj
Petra Zdražilová
Andrea Součková
Břevnovský klášter
Restaurace Tomlin v Dejvicích
HoppyGo s r.o.
Škoda Auto ČR
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR
Nestlé Česko s r.o.
Pavel Hajn
Vebatrade – Plus
Maxxslužby.cz
H. Kolářová
Andrea a Radka Součkovy
Martina Zábranská, Drahomíra Hýsková, Ivana a Tereza Flíglovy
EPH Covid-19 tým

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

26. června 2020

 

 

 

Dobrý den,
po velmi dlouhém čekání máme pro všechny příznivou zprávu, v našem domě ve Cvičebné můžeme ukončit karanténu a od pondělí 29.6.2020 přivítat návštěvy.
Stále nám záleží na maximální ochraně zdraví vašich blízkých, proto musíme trvat na těchto základních opatřeních pro návštěvy:
- Doba návštěv je zpočátku určena od 14 do 17 hod (pondělí-neděle)
- Každá návštěva se bude registrovat na recepci, kde budeme zároveň měřit teplotu a kontrolovat ochranné prostředky (roušky a desinfekci rukou)
- Na pokoje bude návštěvy uvádět zdravotnický personál daného patra, zvažte možnost využití naší zahrady
- Omezte prosím počet návštěvníků k jednomu klientovi na 2 osoby ve stejnou dobu
- Maximální délka návštěvy je v tomto režimu 40 min, snažíme se umožnit co největší počet návštěv
- Spoléháme na vaši zodpovědnost, a doufáme, že přijdete pouze pokud se sami cítíte opravdu zdrávi
V případě jakýchkoli dotazů se obracejte na náš e-mail (info@dsepurkynove.cz) nebo na telefonní číslo 775 873 423 (Eva Illnerová)
Těšíme se na vás a doufáme v co nejrychlejší návrat k běžnému chodu domova.
Eva Kalhousová a celý tým DSE Purkyňové

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12. června 2020

 

Dobrý den,

na základě dotazů ohledně návštěvní doby v našem domě v ulici Thákurova bychom vás rádi informovali o důvodu uzavření domova v neděli 14.6.2020. Momentálně pracujeme na dlouho očekávané rekonstrukci zahrady a právě dokončujeme práce, které víří prach. Díky současnému počasí musíme čelit i většímu roznášení bláta z vnějších prostor dovnitř. Vzhledem k dalšímu rozvolňování, které nás od pondělí čeká, máme na neděli naplánovaný větší úklid včetně desinfekce.

Další týdny již bude Domov pro návštěvy otevřen celý týden 13 – 16 h. Toto časové omezení je dáno nutností personálně zajistit doprovod návštěv na jednotlivé pokoje.

Těšíme se na vás a doufáme v i nadále se uvolňující režim bez COVID19. Pravidla návštěv budeme co nejčastěji aktualizovat podle vývoje situace.

 

Budu ráda, když nám sdělíte svoje názory a připomínky k naší práci na e-mailové adrese info@dsepurkynove.cz.

Budeme hledat společně bezpečnost pro Vaše příbuzné.


 

Děkujeme za pochopení a za spolupráci,


 

Eva Kalhousová a celý tým v Thákurově 10


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

12. června 2020

 

Vážení příznivci Domova,

chtěli bychom se s Vámi touto cestou podělit o podporu a uznání našeho zřizovatele

Hlavního města Prahy.

 

Odkaz zde:

 

Dopis_1.pdf

Dopis_2.pdf


 

Děkujeme,


 

Eva Kalhousová a celý tým DS Elišky Purkyňové


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 


9. června 2020

 

Návštěvy od 15. června do 1. července 2020

 

THÁKUROVA 10

• Návštěvy budou i nadále probíhat od 13 do 16 hod pondělí-sobota (v neděli budeme provádět důkladnou desinfekci prostor)

• Ke každému klientovi bude možná návštěva 2 osob ve stejnou dobu.

• Na dvoulůžkových pokojích se budou návštěvy střídat (ke každému klientovi návštěva v různou dobu).

• Na návštěvy již nebude nutná registrace

• Spoléháme na Vaši zodpovědnost vůci Vašim blízkým a prosíme o dodržování základních pravidel – nošení čisté roušky při kontaktu, rukavice, budeme vám i nadále při příchodu měřit teplotu a vyplňovat s vámi čestné prohlášení. Během návštěvy prosíme o dodržování pokynů našich zaměstnanců.

 

CVIČEBNÁ 9

Vzhledem k vyhlášené karanténě je náš dům bohužel ještě uzavřen. Sledujte, prosím, naše webové stránky, kde vás budeme průběžně informovat o jakýchkoli změnách.

 


 

Děkujeme,


 

Eva Kalhousová a celý tým DS Elišky Purkyňové


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

4. června 2020

 

Vzhledem k neočekávané karanténní situaci v domě Eliška ve Cvičebné jsme bohužel nuceni posunout možnost návštěv minimálně o jeden týden (od 15.6.). Tento termín bude záviset na vývoji situace v našem zařízení. Všichni klienti jsou s tímto opatřením seznámeni. I během těchto omezení se umíme o všechny vaše blízké postarat. Od dnešního dne (4.6.) můžete nosit balíčky na recepci, vše bude před předáním řádně vydesinfikováno.

Návštěvy v Thákurové probíhají zatím ve omezeném režimu s ohledem na uspořádání ubytovacích prostor a mobilitu klientů. Každou návštěvu budeme řešit individuálně.

Prosíme návštěvníky o pochopení a spolupráci se zaměstnanci.


Věříme, že s Vaší podporou tuto situaci zvládneme,


 

Děkujeme,


 

Eva Kalhousová a celý tým DS Elišky Purkyňové


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

21. května 2020

 

Dobrý den,

 

od 25.5. 2020 povolila vláda návštěvy v sociálních zařízeních a uvolnila řadu dalších omezení v souvislosti s přítomností viru COVID19. Jistě se zajímáte o možnost navštívit po dlouhé přestávce své příbuzné nebo známé, kteří žijí v obou našich domech.

 

Po domluvě s naší lékařkou budou v rámci karanténních opatření umožněny návštěvy v následujícím rěžimu:

 

CVIČEBNÁ (BUDOVA ELIŠKA):

 

Návštěvy budou možné pravděpodobně od 8. 6. 2020. Předpokládaná doba každé návštevy bude max 40 min. Návštěvní hodiny budou každý den kromě neděle od 13:00 do 16:00 a je potřeba se na ně předem přihlásit.

• Své časové možnosti pro návštěvy posílejte prosím písemně na e-mail info@dsepurkynove.cz nebo telefonicky na 775 873 423 (8:30-17:00). Termín Vám vždy ještě před návštěvou potvrdíme.

• Ke každému klientovi bude možné pustit pouze jednoho rodinného příslušníka na předem stanovenou dobu návštěvy. Na dvoulůžkových pokojích se budou rodinní příslušníci střídat, návštěva u obou klientů najednou nebude možná.

• Každá návštěva si bude muset přinést vlastní čistou roušku a nepoužité rukavice. Všechny přinesené předměty budou muset být desinfikovány, proto prosím berte při výběru věcí ohled na jejich desinfikovatelnost.

• Při vstupu do budovy bude každý návštěvník řádně poučen o upravených pravidlech návštěv a bude podepisovat čestné prohlášení o bezinfekčnosti.

• Své rodinné příslušníky si budete moci vzít na zahradu.

• Během změněného režimu návštěv nebude fungovat pokladna.

 

THÁKUROVA 10:

 

V budově Thákurova bude od 25.5. do 8.6. vyčleněn prostor pro návštěvy pouze mimo ubytovací prostory pro klienty. Předpokládaná doba každé návštevy bude max 40 min. Návštěvní hodiny budou každý den kromě neděle od 13:00 do 16:00 a je potřeba se na ně předem přihlásit.

• Své časové možnosti pro návštěvy posílejte prosím písemně na e-mail info@dsepurkynove.cz nebo telefonicky na 775 873 423 (8:30-17:00). Termín Vám vždy ještě před návštěvou potvrdíme.

• Každá návštěva si bude muset přinést vlastní čistou roušku a nepoužité rukavice. Všechny přinesené předměty budou muset být desinfikovány, proto prosím berte při výběru věcí ohled na jejich desinfikovatelnost.

• Při vstupu do budovy bude každý návštěvník řádně poučen o upravených pravidlech návštěv a bude podepisovat čestné prohlášení o bezinfekčnosti.

 

Volnější režim návštěv v budově Thákurova bude pravděpodobně od 8.6.2020 a bude probíhat v tomto režimu:

• I nadále bude předpokládaná doba každé návštevy max 40 min. Návštěvní hodiny budou každý den kromě neděle od 13:00 do 16:00 a je potřeba se na ně předem přihlásit.

• Své časové možnosti pro návštěvy posílejte prosím písemně na e-mail info@dsepurkynove.cz nebo telefonicky na 775 873 423 (8:30-17:00). Termín Vám vždy ještě před návštěvou potvrdíme.

• Ke každému klientovi bude možné pustit pouze jednoho rodinného příslušníka na předem stanovenou dobu návštěvy. Při návštěvě na pokoji se na dvoulůžkových pokojích budou rodinní příslušníci střídat, návštěva u obou klientů najednou nebude možná.

• Každá návštěva si bude muset přinést vlastní čistou roušku a nepoužité rukavice. Všechny přinesené předměty budou muset být desinfikovány, proto prosím berte při výběru věcí ohled na jejich desinfikovatelnost.

• Při vstupu do budovy bude každý návštěvník řádně poučen o upravených pravidlech návštěv a bude podepisovat čestné prohlášení o bezinfekčnosti.

• Během změněného režimu návštěv nebude fungovat pokladna.

 

 

ROZVRH HODIN A PRAVIDLA NÁVŠTĚVY SE MOHOU MĚNIT BEZ PŘEDCHOZÍHO UPOZORNĚNÍ PODLE AKTUÁLNÍ SITUACE V DOMOVĚ.

 

Všechna tato opatření děláme z důvodu zajištění bezpečí obyvatel i personálu. Nechceme znovu uzavírat domov kvůli nedodržování současných hygienických pravidel. Chráníme tak Vás i Vaše blízké.

 

Věřím, že chápete naše obavy a budete naše doporučení o průběhu bezpečné návštěvy respektovat a dodržovat.

 

Všichni si přejeme, abychom se mohli co nejdříve setkávat tak, jak jsme byli zvyklí. Věřím, že vše společně zvládneme.

 

Eva Kalhousová, Ředitelka Domova pro seniory Elišky Purkyňové


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

17. dubna 2020

 

Dobrý den, aktuální informace o nakupování na Rohlík.cz určená pro klienty v oblektu Cvičebná i Thákurova:

 


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

10. dubna 2020

 

Přeji dobrý den a děkuji, že jste si našli čas na naše stránky. Na obrázku vidíte personál z budovy Thákurova, který se ubytoval v prostorách rehabilitace. Střídají se po čtyřech dnech. Jejich obětavost je příkladná a moc jim děkuji. V budově Eliška máme připravený prostor pro karanténu. Všem to dalo hodně práce, aby odpovídal všem požadavkům. Pro případ nutnosti se přihlásilo dostatek personálu. Veliké díky za statečnost!


Snažíme se zajistit individuální dopravu do zaměstnání. Máme k dispozici nádherná auta od Škoda auto a řidiče od Liftaga.


Chtěla bych jmenovat každého, kdo v našich Domovech pracuje a poděkovat. Věřím, že i na to bude brzy čas.


Všichni se snažíme pečovat o naše obyvatele co nejlépe. Máme obavu o jejich zdraví a také víme, že nedostatkem kontaktu s příbuznými a okolím strádají . Z gymnázia T.G. Masaryka v Ruzyni jsme dostali zapůjčené notebooky s připojením na Skype. I to pomůže ke zprostředkování kontaktu. Čteme Vaše dopisy. Připravujeme co nejvíce zábavy. Těšíme se na vystoupení našich umělců za plotem.
V kuchyni se vymýšlejí jídla, která mají rádi, doplňujeme ovocem a sladkostmi.


Dostali jsme pro naše obyvatele velikonoční balíčky z Kauflandu a od Červeného kříže,
Dominik Hašek poslal nealkoholické nápoje,

Pan starosta Ondřej Kolář ovoce.


Děkuji za doma šité roušky. I malý balíček pomáhá a potěší.


Je to zvláštní doba, nikdo z nás nebyl na tuto situaci připraven. Náš krizový štáb diskutuje o každé maličkosti. Minimalizujeme možnosti přenosu nákazy. Snažíme se neudělat chybu.
Dostává se nám mnoho informací, musíme je "převést" do našich podmínek.


Věřte nám, že děláme vše, co můžeme a umíme.


Moc děkuji za Váš čas a zase příště něco napíšu. Moc mě to nejde…


Buďme všichni zdraví!
Vaše Eva Kalhousová


 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

30. března 2020

 

S ohledem na zvyšující se riziko nákazy onemocněním Covid 19 v domovech pro seniory se vedení DSEP rozhodlo s okamžitou platností ukončit předávání balíčků od rodin. Poštovní zásilky ( dopisy a pohledy) dále přijímáme a obyvatelům předáváme, stejně tak léky a zdravotní pomůcky, pokud mají obyvatelé svého lékaře. Nákupy potřebných věcí bude zajišťovat personál prostřednictvím internetového obchodu. Věříme, že situaci chápete, snažíme se o maximální bezpečí Vašich příbuzných a blízkých. V případě jakýchkoli dotazů se obracejte na Evu Illnerovou - tel. 775873423, email eva.illnerova@dsepurkynove.cz.

Eva Kalhousová, ředitelka Domova

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

24. března 2020

 

Děkujeme všem, kteří se rozhodli nás podpořit i finančně. Jejich dar bude určen na občerstvení - chlebíčky, zákusky, koláčky, což je osvědčený způsob, jak rozveselit naše obyvatele v této době odloučení od rodin a blízkých. Číslo účtu pro přijímání darů je 2001300039/6000

 

Eva Kalhousová, ředitelka Domova

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

24. března 2020

 


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

24. března 2020

 

Chci vyjádřit obrovské díky všem, kteří nám pomáhají. Dobrovolnice spolupracují na recepci Domova a pomáhají s distribucí ochranných pomůcek personálu. Další dobré duše pro nás šijí ochranné roušky, které v dnešní době potřebujeme skutečně všichni. Mohu uvést alespoň některé z nich - Judita Matyášová a její dobrovolnická skupina, kolektiv divadla Minor, Národního divadla, MŠ Laudova, Jindřiška Dudziaková, Jana Kohoutová, Nora Fridrichová, Iva Šimandlová, Martina Zábranská, paní Švejcarová, Kateřina Košťálová, Kristýna Pastrńáková.

 

Eva Kalhousová, ředitelka Domova

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

16. března 2020

 

Chtěli bychom touto cestou uklidnit rodiny a přátele našich obyvatel, že situace v Domově je v naprostém klidu. Zavedli jsme přísná bezpečnostní opatření s dostatečným předstihem, takže není třeba se obávat nějaké katastrofy. Náš personál je vybaven vším potřebným, péče bez jakýchkoli zádrhelů pokračuje.
Pokračuje i běžný život na patrech, zajišťujeme individuální aktivizaci na pokojích a jídelnách, zprostředkováváme kontakt s rodinami, máme možnost procházek po zahradě, funguje naše knihovna i bufet…
Máme velkou prosbu. Není v silách našeho personálu vyřizovat telefonickou komunikaci s rodinami. Na vedoucí úseků se proto obracejte, prosím, jen v opravdu nutných případech. Chceme Vás ubezpečit, že o jakýchkoli zdravotních problémech Vašich blízkých Vás budeme neprodleně informovat.
Pro obecné informace o současném režimu a opatřeních v Domově se obracejte na vedoucí sociálního oddělení Domova, Mgr. Alenu Pakostovou – mobil 733 536 491 mezi 8 – 16 hodinou.

 

Vedení Domova

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

28. února 2020

 

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

 

 

DOMOV PRO SENIORY "ELIŠKA" JE OD 27.2.2020 DO ODVOLÁNÍ PRO VŠECHNY NÁVŠTĚVY Z DŮVODU ONEMOCNĚNÍ DÝCHACÍCH CEST UZAVŘEN.

 

 

 

 

Pokud chcete zanechat pro své blízké na jednotlivých patrech přímé péče jakékoliv osobní věci, potraviny či podobně, prosíme o dodržení následujícího postupu:

 

 

 

 

- ZAZVONTĚ, PROSÍM, U VCHODOVÝCH DVEŘÍ

 

- PO VSTUPU SI VYDESINFIKUJTE RUCE NA RECEPCI (UMÍSTĚNO VLEVO ZA VCHODOVÝMI DVEŘMI)

 

- NA RECEPCI PŘEDEJTE JMÉNEM OZNAČENOU TAŠKU ČI BALÍČEK

 

- PŘI ODCHODU SI, PROSÍM, OPĚT VYDESINFIKUJTE RUCE

 

- PERSONÁL DOMOVA ZAJISTÍ DODÁVKU TAŠKY URČENOU KONKRÉTNÍMU UŽIVATELI

 

 

 

Děkujeme za pochopení

 

Vedení Domova pro seniory Eliška

 

 

 

VYJÁDŘENÍ ŘEDITELKY DOMOVA EVY KALHOUSOVÉ

Dobrý den, vážení rodinní příslušníci našich klientů, příznivci našeho Domova.

Sděluji Vám, že jsme uzavřeli budovu Eliška z důvodu výskytu infekčních onemocnění. Tento krok jsem udělala po doporučení odborníků. Vím, že je pro Vás obtížné přijmout fakt, že nemůžete navštívit své maminky, tatínky a všechny své známé. I pro ně je to hodně smutné. Budeme věnovat více času interní aktivizaci mimo běžný plán, budeme si povídat, prostě se společně zabavíme…

Svěřili jste nám své příbuzné do péče a my se snažíme je ochránit před komplikacemi, které by mohly nastat. Jsou to křehcí lidé a i "obyčejné" nachlazení je pro ně zdraví i života ohrožující.

Prosím, pochopte, že mé rozhodnutí bylo v tento okamžik jediné možné. Prosím, pomozte nám svým porozuměním k uklidnění situace a věřím, že brzy bude zase všechno v normálním režimu.

Budeme Vás informovat.

Dnes jsme měli velkou poradu za účasti radního MČ Prahy 6 Mariana Hoška a paní Sáry Lindové z krizového štábu MČ Prahy 6. Vzájemně jsme se informovali o všech současných problémech včetně případných opatřeních při výskytu koronaviru. Nepodléháme panice a věříme že vše dobře dopadne.

Věřte, že uděláme vše co bude v našich silách.

Děkuji Vám za pochopení.

Vaše Eva Kalhousová

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6. ledna 2020

 

V adventním čase a o Vánocích naši klienti zažili na aktivizačním oddělení mnoho zajímavého. Dušan Bitala z Přístavu 7 nás učil zacházet s chytrými telefony, absolvovali jsme besedu se světoznámým geologem Ferrym Fediukem, děti ze ZŠ Duhovka s rodiči přišli na Mikulášskou besídku, zhlédli jsme krásné vystoupení ZUŠ Jana Hanuše a MŠ Motýlek, pekli jsme vánoční cukroví, proběhlo tradiční vánoční vystoupení Pěveckého sdružení pražských učitelek, navštívil nás pan místostarosta MČ Praha 6 s mladými sportovci a také jsme měli vánoční posezení s paní ředitelkou, jehož součástí bylo i hudební vystoupení.


 

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11. listopadu 2019

 

Na konci září jsme uspořádali zahradní slavnost při příležitosti otevření naší nové zahrady. Také jsme navštívili velmi zajímavou besedu s klimatologem Václavem Cílkem, která se konala ve vzdělávacím a kulturním centru Přístav 7. Společně jsme prožili dušičkové odpoledne, opět si užili vystoupení žáků ZUŠ Jana Hanuše nebo Čupr bab s harmonikářem Petrem a spolu s žáky ZŠ Červený vrch procestovali Anglii.


 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. listopadu 2019

 

V minulém měsíci našemu Domovu na půl roku bezplatně zapůjčila společnost ČSOB Leasing elektromobil Volkswagen e-Golf, který bude sloužit k přepravě klientů Domova na zdravotní vyšetření. Vůz je šetrný k životnímu prostředí a má možnost zaparkovat bez ohledu na parkovací zóny. Společnosti ČSOB Leasing vřele děkujeme a těšíme se na další spolupráci.
vedení Domova


 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

6. září 2019

 

Ředitelce Domova pro seniory Elišky Purkyňové, paní Evě Kalhousové, bylo při příležitosti Dne Prahy 6 uděleno čestné občanství. Informaci o tomo slavnostním aktu přinesl časopis Šestka, odkaz ZDE.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

29. července 2019

 

Otevřený dopis ředitelky Domova pro seniory Elišky Purkyňové k medializované situaci ohledně odkládané realizaci výstavby terasy u Domova Thákurova

 

Vážení, ve stavu prohlubujícího se pocitu bezmocného zoufalství a v návaznosti na projevený mediální zájem (https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/beton-kontra-zelen-nebo-ne-domov-pro-seniory-bojuje-za-novou-terasu-20190720.html) se na Vás obracím s vlastním vyjádřením k věci a případnou prosbou o aktivní vyjádření Vašeho názoru k její podstatě.

 

Dne 26. 3. 2019 čj. MCP6 094972/2019, sp. zn. SZ MCP6 237193/2018/OV/Ber, byl schválen stavební záměr na přístavbu společenské místnosti a prádelny Domova pro seniory namísto stávajících garáží a menší části zahrady, jehož hlavním posláním je umožnit seniorům, zejména těm, kteří nejsou schopni samostatného pohybu, trávit více času mimo uzavřené prostory Domova pro seniory. Jinými slovy především vyjet či být vyvezen (i u těch zcela nepohyblivých) alespoň na terasu. O tom, kolik taková, pro soběstačné zdravé osoby prostá až samozřejmá věc, znamená pro naše seniory, bych se dříve domnívala, že není, alespoň pro morálně zdravého člověka, třeba se detailně rozepisovat. Terasa mohla být hotová již toto léto.

 

Proti uvedenému rozhodnutí bylo podáno den před nabytím právní moci odvolání jedinou osobou, sousedkou, resp. majitelkou jednoho z mnoha sousedících bytů, právničkou. Jeho nosné důvody lze ve stručnosti shrnout především jako snížení pohody jejího bydlení a zhoršení mikroklimatu vnitrobloku z důvodu aktuálně kácení dvou starých stromů. Dřeviny budou nahrazeny dalšími novými stromy. Odvolatelka je aktivní lektorkou v oblasti stavebního řízení a právní úpravy ochrany dřevin rostoucích mimo les a též členkou rozkladové, výkladové a legislativní komise ministra životního prostředí. Když jsem se snažila s ní konstruktivně dohodnout, upravovali jsme projekt dle jejích představ a zdůrazňovala jsem, že to pospíchá, vedlo to především k tomu, že mi ona, případně prostřednictvím svého advokáta, nadnášela, jaké všechny procesní nástroje, které dobře zná, může využít k tomu, aby se realizace stavby ještě více odložila (mimo jiné i např. přezkoumáváním rozkladovou komisí ministra životního prostředí). Velmi se Vám (a především případně Vaším blízkým, o které se starám a v jejichž zájmu o terasu usiluji) omlouvám, ale pokud mi předkládá, že výstavbu terasy odkládám já, protože nejsem ochotná zaručit se, že jí budu platit 5000,- Kč denně v případě, že nezajistím všechna povolení a realizaci dle jí iniciovaných změn projektu, tak tohle opravdu podepsat nemohu (ani k tomu nemohu zavázat zřizovatele Domova), myslela jsem, že se mi podaří jim to vysvětlit, ale marně. Nezbývá mi než se smířit s tím, že paní doktorce (práv a přírodních i věd) význam snahy o zajištěné důstojného dožití nevysvětlím.

Obracím se tedy na Vás, jako širší veřejnost, především proto, že navzdory mnohému jednání se stěžovatelkou a vzhledem dopadům jejího jednání na odklad výstavby terasy, pořád nedovedu pochopit, jak může podstata věci – možnost významným způsobem zlepšit situaci našich seniorů poměrně drobnou stavební úpravou, ustupovat zájmu na zachování několika nekvalitních dřevin a subjektivnímu dojmu o zhoršení pohody bydlení a výhledu do vnitrobloku jednoho z mnoha jeho obyvatel. Termín subjektivní je použit záměrně, například podle mého názoru se jedná o zvelebení výchozího stavu. Je však pravda, že mne výhled na nemohoucí staré lidi nepohoršuje, naopak ve mně vyvolává potřebu jim pomoct. Jde zde skutečně o nějaký vyšší zájem, který mi jen, pro mé profesní i osobní zaměření na zajištění důstojného dožívání konkrétním lidem, uniká? Nechci přece vést někomu nově před domem na okraji lesa frekventovanou dálnici a už vůbec tak nečiním ze sobeckého individuálního zájmu.

Těch příležitostí, jak zpříjemnit dožívání, zejména takového, které neprobíhá v rodinném kruhu, totiž opravdu není mnoho. Je pro mne osobně nesmírně těžké jakékoliv nedůvodné odkládání tohoto projektu, když znamená, že se jej konkrétní lidé, o které se na sklonku jejich života staráme, již nedožijí. Není snad nutné zasílat a rozepisovat se o životním příběhu a skonu každého, kdo se kvůli takovým odkladům plánovaného "luxusu" nedočká, je na místě je však zvažovat při porovnávání zájmů, o které zde jde.

Paní sousedka v navrhovaných dohodách argumentuje při nastavení vysokých finančních smluvních pokut v její prospěch za nedodržení dohody tím, že z dohody jinak žádný prospěch přece nemá. Asi tím chce zdůraznit, že my ostatní z toho prospěch mít budeme. Jenže tento prospěch spočívá právě v radosti, či alespoň pozitivních prožitcích, které terasa přinese dožívajícím seniorům (a radosti, kterou to tak zprostředkovaně přinese nám, jejich rodinám a každému, komu na důstojném dožívání záleží). Takový prospěch považuji já za obecný a věřím, že jej i řada dalších z Vás vnímá jako prospěch "svůj", i když třeba zrovna u nás nemáte své rodiče, příbuzné, přátele apod.

Paní doktorka zjevně využívá toho, že na stavbu spěcháme, a má pravdu - důvody jsou vážné, legitimní a nestandardní a uvedla jsem je výše. Každý den odkladu opravdu může znamenat dalšího člověka, který se nedožije zlepšení, o které usilujeme. A já tyhle lidi, o které jde, osobně znám, proto se nemohu smířit se zbytečnými odklady a obstrukcemi. Tímto dopisem tak prosím, abyste se nad podstatou věci zamysleli, ideálně projevili aktivní zájem, podívali se konkrétně na to, o co vlastně jde.

V případě, že stejně jako já, dospějete k závěru, že zde je opravdu intenzivní zájem na rychlé výstavbě terasy, pak Vás prosím o projev podpory našeho projektu, nemyslím tím podporu finanční, jako spíše verbální, tak aby došlo k vrácení zdravého rozumu a připomenutí základních morálních hodnot do tohoto zvráceného příběhu, a to způsobem dle Vašeho uvážení. Mým cílem prostě je potvrdit, že důstojné dožívání je téma důležité pro společnost (včetně té věkově mladší) i v konkrétní rovině a také, aby se v záplavě zdatně použitých formálně procesních kliček od profesionála v tomto na slovo vzatém neztratila podstata věci, která je, že plánovaná přístavba, která již mohla být hotová, významně zlepší každodenní (zbývající) život seniorů v naší péči, aniž by objektivně přinášela významnější omezení (pochopitelně s výjimkou samotné realizace, která již v podstatě mohla být hotová) pro vlastníky potažmo obyvatele sousedících nemovitostí. Každý den odkladu může znamenat dalšího člověka, který se zlepšení nedožije, a proto každý důvod pro takové odkládání by měl být vyvážen důvodem, který takový odklad činí ospravedlnitelným. V tomto případě tomu tak, alespoň podle mne, není a snažím se tedy ze všech sil, aby byla terasa co nejdříve hotová a využívaná.

 

Děkuji za Váš čas, který jste věnovali mému dopisu a naší snaze o zajištění co nejlepšího prostředí pro ty z nás, kteří se z důvodu věku již nemohou postarat na sklonku života sami o sebe a nemohou tak pro ně učinit ani jejich blízcí.

 

 

Na závěr přikládám komentář starosty Prahy 6, pana Ondřeje Koláře, k dané věci.

 

 

ředitelka Domova pro seniory Elišky Purkyňové

 

 

Eva Kalhousová

 

" class="style6">

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15. dubna 2019

 

Na dnešní den 15. dubna jsme se v našem Domově všichni moc těšili. Zdálo se to nekonečné od té poloviny února, kdy jsme se poprvé domluvili na společném setkání, naše touha a zvědavost vzkvétala čím dál tím více. Dnes ten velký den přišel a úderem třinácté hodiny k nám začaly proudit dlouhé zástupy Zdravotních klaunů. Náš Domov se během pár chvil změnil v jedno velké divadelní šapitó. Smích, zpěv a veselí se ozývalo ze všech koutů našeho Domova. Do pokojů společně s klauny vcházela pohoda, veselí a nekonečně dlouhé salvy smíchu. Společenská místnost burácela potleskem a za zvuků společné písně pohoda v našem Domově čím dál tím více rozjasňovala naše tváře.

Zdravotní klauni – DĚKUJEME VÁM

Kamila Anna Salák - Příhodová

pracovnice aktivizačního oddělení


 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

31. ledna 2019

 

Nově jsme pro Vás připravili virtuální prohlídku Domova na adrese:

www.virtualvisit.cz/prohlidky/HMP/DS_Elisky/index.html

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. ledna 2019

 

V adventním čase a mezi svátky jsme v aktivizačním oddělení s klienty zažili mnoho radostí. Navštívili nás žáci ZŠ Věry Čáslavské, pekli jsme cukroví, užili jsme si předvánoční pěvecké vystoupení žáků ZŠ Pod Marjánkou či adventní pohádkové vystoupení Pěveckého sdružení pražských učitelek pod vedením dirigenta Ivana Zelenky a proběhlo tradiční vánoční posezení s paní ředitelkou.


 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. ledna 2019

 

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem dárcům za věcné a finanční dary v roce 2018.

Vedení Domova